Spojte se s námi


Fotbal

10 nejlepších obratů v Lize mistrů: La Remontada i magická noc v Istanbulu s českou účastí

Liga mistrů s sebou každoročně přináší strhující zápasy. V rámci její třicetileté historie jsme se dočkali několika skvělých comebacků, pojďte si připomenout ty nejlepší!

Publikováno

dne

Liga mistrů s sebou každoročně přináší strhující zápasy. V rámci její třicetileté historie jsme se dočkali několika skvělých comebacků, pojďte si připomenout ty nejlepší!

10. Juventus – Atlético Madrid 3:0 (celkově 3:2)

Show Cristiana Ronalda. I takto by se dal nazvat první obrat v našem žebříčku. Psal se ročník 2018/19 a vůbec první sezóna Ronalda v Juventusu, který měl dovést k vysněné trofeji pro vítěze Ligy mistrů.

Po prvním zápase na nově otevřeném Wanda Metropolitano hrál výsledek do karet domácímu týmu, který zde vyhrál 2:0. V odvetě ale na kritiku razantně odpověděl Cristiano Ronaldo, který vstřelil hattrick.

9. PSG – Manchester United 1:3 (celkově 3:3, postup United)

Tenhle obrat asi nikdo nečekal. Hvězdami nabité PSG přejelo Manchester United na Old Trafford 2:0, do odvety navíc nemohl nastoupit ani klíčový Paul Pogba.

Tým dočasného manažera Ole Gunnara Solskjaera, který má s obraty v Lize mistrů zkušenosti, dokázal dvojzápas otočit ve svůj propsěch. Nejistý Gianluigi Buffon daroval Lukakovi jeho druhý gól v zápase, když špatně vyrazil střelu Rashforda.

Právě mladý Angličan se z penaltového puntíku postaral o senzaci, když v nastavení poslal Manchester United do čtvrtfinále Ligy mistrů.

8. Deportivo La Coruna – AC Milán 4:0 (celkově 5:4)

Deportivo šlo do dvojzápasu s obhájcem Ligy mistrů jako outsider. Hvězdami nabité AC Milán doma zvítězilo v klidu v poměru 4:1.

Do té doby se nikomu nepovedlo otočit dvojzápas Ligy mistrů ve kterém by tým ztrácel po prvním zápase tři branky. Španělský tým se ale zásluhou Waltera Pandianiho, Juana Carlose Valerona a Alberta Luqueho dostal na dostřel. Poté, co Franovu střelu tečoval do branky Cafú bylo rozhodnuto o jednom z největších obratů v rámci milionářské soutěže.

Manažer Deportiva La Coruna Javier Irureta prosil před odvetou o zázrak. A opravdu ho dostal. Jako díky za něj šel svatou pouť do Santiaga de Compostely.

7. AS Řím – Barcelona 3:0 (celkově 4:4, postup AS Řím)

Další z kolapsů Barcelony ve vyřazovací fázi Ligy mistrů. Domácí vedení 4:1, které si Barcelona odnesla z Nou Campu měl znamenat naprosto pohodlný postup do semifinále nejprestižnější klubové soutěže.

AS Řím se ale katalánskému velikánovi postavilo, a to přímo gladiátorským způsobem. Edin Džeko nejprve gól sám vstřelil, potom vybojoval penaltu pro Daniela de Rossiho. Potom přišel osudný rohový kop, z kterého se prosadil řecký stoper Kostas Manolas.

6. Real Madrid – Manchester City 3:1 (celkově 6:5)

Real Madrid v loňské edici Champions League ukázal, že v této soutěži zkrátka umí. Divoký výsledek na Etihad, kdy Manchester City vyhrál 4:3 znamenal pro Citizens výhodu jednoho vstřeleného gólu do odvety v Madridu.

Trefa Riyada Mahreze v 73. minutě dodala anglickému celku velkou naději na historicky druhý postup do finále LM. Fatální nekoncentrace v závěru se ale týmu Pepa Guardioly vymstila. Dvě rychlé branky Rodryga poslaly zápas do prodloužení, kde trefou z penalty rozhodl Karim Benzema.

5. Ajax – Tottenham 2:3 (celkově 3:3, postup Spurs)

Tento obrat překvapil nejednoho fotbalového fanouška. Tottenham v dvojzápase s Ajaxem jednoznačně tahal za kratší konec po dobu tří poločasů. Navíc mu scházel Harry Kane.

Ani v součtu tříbrankový náskok ale Ajaxu nestačil k tomu, aby se probojoval do finále Ligy mistrů. Hattrick Lucase Moury zaskočil asi všechny v Amsterdamu. Jeho rozhodující trefa v nastavení poslala do kolen tehdejšího manažera Tottenhamu Mauricia Pochettina.

4. Liverpool – Barcelona 4:0 (celkově 4:3)

Sezóna 19/20 byla na parádní obraty opravdu bohatá. Chytře rozehraný gól Trenta Alexandra Arnolda straší fanoušky Barcelony ještě dodnes. Barcelona přitom na Anfield přišla s tříbrankovým náskokem.

Vedení domácímu týmu proti křehké Barceloně zajistil v prvním poločase Divock Origi. Další dvě trefy po poločase zařídil skvěle hrající Wijnaldum. O rozhodující trefu se pak postaral opět Divock Origi po narychlo rozehraném rohu. „Corner taken quickly, Origi!“

3. Barcelona – PSG 6:1 (celkově 6:5)

Slavná La Remontada. V sezóně 16/17 se Barcelona utkala v rámci osmifinále Champions League s francouzským PSG. Po ostudné prohře v Paříži 4:0 se zdálo být rozhodnuto.

Trojice MSN se ale postarala o něco, co jsme v rámci Ligy mistrů ještě neviděli. Brzký gól Suáreze dal týmu a vlastně všem fanouškům Barcelony naději. Vlastní gól Laywina Kurzawy a penaltová trefa Lionela Messiho už Katalánce k postupu významně přiblížila.

Velké potíže ale přidělala Barceloně branka Edinsona Cavaniho na 3:1, která znamenala, že Barcelona musí vstřelit ještě tři góly. Dlouho se nic nedělo, až v 88. minutě proměnil přímý kop Neymar. Po simulaci Suáreze se Brazilec trefil i z penalty. O rozhodující branku se postaral Sergi Roberto na konci nastavení.

2. Manchester United – Bayern Mnichov 2:1

Legendární finále sezóny 1998/99 nabídlo divákovi pořádné drama. Bayern si prakticky po celou dobu zápasu držel nejtěsnější možný náskok po gólů Baslera z přímého kopu.

Jenže přišlo nastavení a s ním i pověstný Fergie Time, střídající hráči Teddy Sheringham a Ole Gunnar Solskjear dokázali oba skórovat v nastavení z rohového kopu. O zázrak na Camp Nou tak bylo postaráno.

1. AC Milán – Liverpool 3:3 (výhra na penalty Liverpool)

O prvním místě asi nemohl být pochyb. Když AC Milán vstřelil gól hned v první minutě, a po dvou trefách Hernána Crespa do poločasu vedl už 3:0, asi nikdo nepochyboval o vítězství milánského celku.

Jenže Liverpool pod vedením trenéra Rafaela Beníteze dokázal i tento nepříznivý vývoj otočit. Nejdříve se trefil Steven Gerrard. Hned v zápětí přišel největší moment kariéry českého záložníka Vladimíra Šmicera. Nepřiznaný podíl má na tomto gólu i Milan Baroš, kterému střela lehce lízla malíček u ruky.

Dorážka z penalty Xabiho Alonsa v 61. minutě znamenala vyrovnání. Po prodloužení se nakonec šlo do penalt. Polský brankář Jerzy Dudek je de facto sám rozhodl, když vychytal hned dva střelce AC Milán. Ševčenkův neúspěch z penaltového puntíku znamenal senzační triumf pro Reds

Zdroj: UEFA, Twitter

Reklama

Oblíbené